SWEEF-ORMATION

Nyttigheter om oss...

HÖR GÄRNA AV DIG TILL OSS

Vi kan inte nog förklara hur gärna vi vill att du hör av dig till oss! Det är för dig vi finns och vi vill hjälpa dig på alla sätt vi kan!

Kontakta oss på telefon Måndag - Fredag (9-18) 08 - 410 441 05.

Eller skicka ett mail till info@sweef.se.

VÅR KUNDTJÄNST

Frågor? Besök vårt hjälpsamma Kundtjänst-forum.

Snabba svar? Chatta med oss genom att klicka på Chatt-knappen i högerfältet!

VÅRT SHOWROOM & KONTOR

Sweef AB

Drottninggatan 75
SE-111 60 Stockholm, Sweden

Läs mer om vårt Showroom.

VÅRT LAGER

Sun-Com Logistics AB
Lagervägen 36
SE-136 50 Jordbro, Sweden

Läs mer om vårt Lager.


        

Hela Sweef gänget

GÄNGET PÅ SWEEF

Vårt härliga gäng på Sweef består av - Elin, Ebba, Emma, Nevena, Anja, Ludvig, Kim, Maria, Nicole och Jakob, samt ett gäng underbara extrasäljare som är så viktiga för upplevelsen i vårt showroom! Det är vi tillsammans som driver Sweef, designar möblerna, provslappar nya modeller, sätter trender och hjälper dig att hitta din drömmöbel i inredningsdjungeln. 

VISION - "SVERIGES SKÖNASTE MÖBLER"

Sweef är en e-handel som öppnade 2011. Målet är att genom en effektiv logistik, fokus på utvalda modeller samt låga omkostnader kunna sälja kvalitetsmöbler till oslagbara priser. Sweef var ursprungligen en förkortning av "Swedish E-Furniture".

SOM DET BORDE FUNKA NÄR MAN KÖPER MÖBLER

Vi har vänt och vridit på ett gäng produkter för att utforma våra möbler. Vi har test-slappat och sovit i bäddsofforna och de är precis så sköna som vi vill att de ska vara. Just detta är idén med Sweef. Möbler som vi själva gillar, men till ett betydligt bättre pris än den traditionella möbelhandeln. Vi jobbar tillsammans med etablerade möbelfabriker och säljer på nätet utan dyra butikslokaler. Du betalar bara för möblernas höga kvalitet. Vi använder film och bilder av hög kvalité för att beskriva möblerna. Vi vet att det inte räcker för alla så därför har vi också alla våra möbler utställda i ett showroom så att det finns en möjlighet att känna och provsitta. Många av möblerna är färdigmonterade, resterande monteras lätt med förberedda monteringanvisningar. Sweef är väldigt enkelt och smidigt, precis som vi vill att det ska fungera när man köper möbler.

GRUNDARE & VD

Ludvig Ungevitter - Ludvig@sweef.se

PRESSKONTAKT

Nevena Hamilton - Nevena@sweef.se

Läs mer om vår Pressinformation.

ORGANISATIONSNUMMER

Org. no: 556850-4681
VAT no: SE556850468101


Prisvärd Kvalitet

Prisvärd Kvalitet

  • Noga utvalda möbler
  • 2 års Produktgaranti
  • Bäst deal inom möbler
Läs mer
Tryggt & Säkert

Tryggt & Säkert

  • Nöjda kunder
  • Trygg E-Handels Certifierad
  • Betala efter leverans
Läs mer
Snabb leverans

Snabb leverans

  • Hem från en dag
  • Hämta själv på lagret
  • Tidbestämd leverans i Sthlm
Läs mer